سوالات

سوالات متداول

آیا برای خرید از زادبوم حتما باید در سایت عضو باشم؟
بله، اگر بدون وارد شدن در سایت ، کالای مورد نظرتان را به سبد خرید اضافه کرده باشید، باید در مرحله نهایی کردن خرید با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد سایت شوید. اگر قبلا حساب کاربری نداشته‌اید هم می‌توانید براحتی با وارد کردن مشخصات خود، عضو سایت شوید.
چگونه در سایت ثبت نام و ثبت سفارش انجام دهم؟
مشتریان می‌توانند از منوی سمت چپ مراحل ثبت نام را انجام داده و یا پس از انتخاب کالا در فروشگاه، و اقدام به ثبت سفارش مراحل عضویت را نهایی نمایند. ۱. پس از انتخاب منوی سمت چپ دکمه ورود و عضویت را انتخاب نمایید. ۲. در صورت داشتن حساب کاربری ورود را انجام داده در غیر این صورت عضویت را انتخاب نمایید. ۳. پس از آن اطلاعات مورد نیاز جهت عضویت درج نمایید و عضویت را انتخاب نمایید.
از وضعیت سفارشی که ثبت کرده‏ام، چگونه می‏‌توانم مطلع شوم؟

بله برای ویرایش باید بعد از ورود به حساب کاربری خودتان می توانید از منوی حساب کاربری و پروفایل خودتان اطلاعاتان را ویرایش کنید

از وضعیت سفارشی که ثبت کرده‏ام، چگونه می‏‌توانم مطلع شوم؟
برای اطلاع از وضعیت سفارش، می‏‌توانید وارد حساب کاربری خود شوید و با کلیک روی گزینه سفارش‌ ها از وضعیت آن مطلع شوید .
بعد از ثبت سفارش، برای اطمینان از پردازش آن باید با زادبوم تماس بگیرم؟
خیر، پس از انجام مراحل خرید و ثبت سفارش، پردازش سفارش شما به صورت خودکار از طریق سرویس پیامک یا ایمیل اطلاع‏ رسانی خواهد شد و در صورتی که نیاز باشد کارشناسان فروش زادبوم با شما تماس خواهند گرفت. و همچنین با ورود به بخش حساب کاربری خود می توانید از سفارشات خود مطلع شوید.
اطلاعات تماس با ما

برای هر گونه سوال با ما تماس بگیرید